Dokumentacja medyczna i kartoteka
Dokumentacja medyczna i kartoteka
Efektywnie wypełniaj karty wizyt, korzystając z własnych wzorów formularzy, gotowych szablonów opisów oraz słowników ICD-9 i ICD-10.
- automatyczne wyniki badań z laboratorium
- dokumentacja wg rodzaju wizyty i typu np. badanie, konsultacja, skierowanie
- e-Recepty, e-ZLA, e-Skierowania
Funkcje elektronicznej dokumentacji pacjenta
Integracja USG z kartoteką pacjenta dzięki serwerowi PACS
Własne szablony dokumentów
Funkcjonalność tworzenia własnych szablonów dokumentów, takich jak opisy badań, zalecenia, skierowania itp. Ta funkcja umożliwia placówkom medycznym dostosowanie dokumentów do swoich potrzeb, zapewniając spójność, efektywność oraz oszczędność czasu. Ponadto większość danych jest uzupełniana przez oprogramowanie automatycznie.
Ginekologia i położnictwo
Specjalny moduł prowadzenia wizyty ginekologicznej, położniczej, leczenia niepłodności oraz endokrynologicznej umożliwia kompleksową i precyzyjną opiekę nad pacjentami. Stworzony z myślą o wspieraniu personelu medycznego w prowadzeniu różnorodnych procedur i zapewnia dostęp do niezbędnych narzędzi oraz funkcji.
Pomiary i kalkulacje
Funkcja pozwala na szybkie i dokładne pomiary różnych parametrów medycznych (m.in.: ginekologicznych, położniczych, okulistycznych, stomatologicznych), a także automatyczną kalkulację wyników, co znacznie ułatwia interpretację i analizę wyników badań. Precyzyjne i efektywne przetwarzanie danych wysyłanych do oprogramowania z podłączonych do serwera PACS aparatów USG
Szybki wgląd w historię wizyt
Dzięki tej funkcji, lekarze i personel medyczny (jeżeli ma nadane odpowiednie uprawnienia) mają natychmiastowy dostęp do kompleksowej historii wizyt każdego pacjenta, co przyczynia się do bardziej efektywnej opieki zdrowotnej. W historii jest możliwość szukania i sortowania danych co przyspiesza wyszukiwanie.
Obrazy USG w kartotece
Dzięki integracji aparatu USG z systemem PACS, obrazy USG są przechowywane bezpośrednio w kartotece pacjenta, co eliminuje konieczność poszukiwania fizycznych kopii obrazów lub przenoszenia ich z jednego miejsca do drugiego. Oszczędza czas i minimalizuje ryzyko utraty lub uszkodzenia ważnych danych diagnostycznych.
Tworzenie Worklisty
Automatycznego wysyłania danych pacjenta do aparatury medycznej, takiej jak np.: ultrasonograf (USG), za pośrednictwem protokołu DICOM Worklist. Ta funkcja zapewnia płynny przepływ informacji i eliminuje konieczność ręcznego wprowadzania danych, przyczyniając się do efektywności i dokładności diagnostyki medycznej.
Domyślna procedura konsultacji lub badania
Personel medyczny może zdefiniować i skonfigurować domyślną procedurę dla różnych typów konsultacji lub badań, takich jak wizyta lekarza specjalisty, badanie laboratoryjne czy obrazowanie medyczne. Po zdefiniowaniu procedury, oprogramowanie automatycznie przypisuje ją do nowych przypadków, co minimalizuje konieczność ręcznego wprowadzania powtarzających się informacji.
Automatyczny wybór modułu wg specjalności lekarza
Każda specjalność medyczna ma swoje unikalne wymagania i preferencje dotyczące dokumentacji, protokołów, formularzy i innych narzędzi. Dzięki automatycznemu wyborowi modułu, nasze oprogramowanie dostosowuje się do specjalności lekarza, prezentując odpowiednie funkcje, formularze i ułatwienia, które są najważniejsze dla danej dziedziny medycyny.
Integracja z systemem P1
Nasze oprogramowanie umożliwia bezproblemowe korzystanie z różnych funkcji systemu P1, takich jak eRecepta, eSkierowanie, eZwolnienie oraz zdarzenia medyczne. Integracja umożliwia bezpośrednie przekazywanie eSkierowań i eZwolnień do odpowiednich placówek medycznych, co przyspiesza i ułatwia dostęp do niezbędnych usług medycznych.
Prowadzenie wizyty
Moduły dedykowane dla wizyty ginekologicznej, położniczej, diagnostyki obrazowej, stomatologicznej, wizyty ogólnej oraz medycyny estetycznej
automatyczny wybór modułu wg specjalności lekarza
możliwość wybory domyślnej procedury konsultacji lub badania
baza szablonów dokumentów medycznych
podział dokumentów wg typów, np. badanie, skierowanie, zalecenia
integracja z laboratoriami analitycznymi, umożliwiająca wysłanie zlecenia elektronicznego oraz automatyczny odbiór wyniku
dostęp do obrazów, klipów i raportów z USG na poziomie okna wizyty i okien opisów badań
Zapytaj o ofertę na oprogramowanie medyczne
Serwer PACS jest Państwa własnością, w odróżnieniu od rozwiązań typu SASS.
Ofertujemy możliwość rozłożenia zakupu oprogramowania na raty w formie pożyczki.
Zadzwoń
Napisz